شس
1397/7/18 چهارشنبه با هدف گسترش فعالیت‌های مبتنی بر کتابخوانی برگزار شد؛ جلسه هماهنگی مراسم گرامیداشت هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» در تهران نخستین جلسه هماهنگی مراسم گرامیداشت هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» در استان تهران باهدف برنامه‌ریزی برای فعالیت کتابخانه‌های عمومی و سایر دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی در بزرگداشت کتاب، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان تهران، نخستین جلسه هماهنگی مراسم گرامیداشت هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار» در تهران با حضور علی نیکنام، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان؛ اسماعیل جانعلیپور، معاون و جمعی از روسا و کارشناسان اداره کل در سالن جلسات اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی تهران ضمن خیرمقدم به حاضرین در جلسه، گسترش و ارتقاء سطح فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان را درگرو برنامه ریزی، تعامل و همکاری با سایر ادارات و دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی دانست و گفت: امیدوارم با آسیب‌شناسی و تدوین برنامه‌های منطقی و عملیاتی شاهد رفع موانع و برگزاری برنامه های مفید و تاثیرگذار در راستای گرامیداشت هفته "کتاب، کتابخوانی و کتابدار " در استان باشیم.

نیکنام برگزاری برنامه‌های گرامیداشت هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار»   را  فرصتی مغتنم جهت معرفی جایگاه و نقش سازنده کتاب و کتابخوانی به جامعه دانست و اظهار کرد: تصمیم داریم در این ایام از ظرفیت سایر ادارات و دستگاه‌های اجرایی و فرهنگی در راستای برگزاری بهتر برنامه‌های گرامیداشت هفته در استان بهره گیریم.

در ادامه، اسماعیل جانعلیپوربا اشاره به مصوبات اولین جلسه شورای برنامه ریزی هماهنگی هفته "کتاب،کتابخوانی و کتابدار" ستاد مرکزی گفت: دلیل نام‌گذاری این هفته؛ یادآوری نقش برجسته مطالعه و کتابخوانی در تمامی شئونات زندگی انسان است.

وی از کتابخانه‌های عمومی به‌عنوان یک ظرفیت عظیم در راستای گسترش سطح فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه نام برد و بر همکاری سایر ادارات و دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی استان با کتابخانه‌های عمومی برای برگزاری گسترده‌تر برنامه‌های هفته بزرگداشت کتاب، کتابخوانی و کتابدار در استان تأکید کرد.

در ادامه جلسه سایر روسا و کارشناسان اداره کل به ارائه برنامه‌های پیشنهادی خود در خصوص برگزاری برنامه‌های هفته «کتاب، کتابخوانی و کتابدار»   در استان پرداختند و در پایان پس از ارائه دیدگاه‌ها و تجمیع نظرات، مصوبات نهایی به تائید و امضای حاضرین در جلسه رسید.

انجام هماهنگی های لازم برنامه تجدید میثاق دبیر کل، مسئولان و کتابداران با آرمان های امام خمینی(ره) در روز ۲۳ آبان و برنامه ریزی جهت برگزاری آیین تقدیر استانی از کتابداران از جمله مهم ترین مصوبات این جلسه بود.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 236