شسسب

شبی

شس
1397/10/15 شنبه برگزاری کلاس آموزش شناخت استرس و روش های های غلبه بر آن در کتابخانه شهید مطهری قرچک کلاس آموزش شناخت استرس و روش های های غلبه بر آن با مشارکت دانش آموزان دبیرستان تزکیه در کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت کتابداران و با هدف دانش افزایی نوجوانان، کلاس آموزشی با موضوع" شناخت استرس و روش های غلبه بر آن" با مشارکت تعدادی از دانش آموزان دبیرستان تزکیه در سالن مطالعه کتابخانه عمومی شهید مطهری شهرستان قرچک برگزار شد.

در ابتدای این برنامه، کتاب "استرس و روش های مقابله" نوشته: ورا پایفر، و کتاب" فعالیت های آرامبخش (بازی هایی برای رهایی از استرس)" نوشته: رابرت اپساتین توسط کتابداران معرفی شد.

در ادامه مواردی همچون؛ تعاریف استرس، استرس چگونه ایجاد می شود، وقتی گرفتار استرس می شوید چه روی می دهد (واکنش های فیزیکی، ذهنی و احساسی، رفتاری) و چگونه از دام استرس خلاص شویم برای دانش آموزان توضیح و تسهیلگری شد و دانش آموزان با اهمیت استراحت و خواب کافی و بازداری از انجام کار زیاد، ایجاد اوقات فراغت ذهنی، صرف وقت بیشتر برای تکالیف تحصیلی و خواندن بهتر، تغذیه مناسب و ورزش، از بین بردن تفکر ایجاد کننده استرس و تقویت مثبت نگری و فنون آرام سازی و راهبردهایی برای بازیابی سلامت پس از استرس آشنا شدند.

سپس علی کرم کرمی مسئول کتابخانه به معرفی اجمالی کتاب "رهایی از اضطراب امتحان" نوشته: احمد جمعه پور و کتاب "اضطراب امتحان، پیامدها و راه های کنترل آن" نوشته نجف طهماسبی پور پرداخت؛ این کتاب صد وسومین عنوان از مجموعه‌ی «روان و زندگی» و حاوی پرسش‌ و پاسخ‌هایی به زبان ساده است. موضوع این پرسش‌ها، اضطراب و استرس در دانش‌آموزان است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 268