صثق
1397/10/11 سه‌شنبه برگزاری نشست کتابخوان در کتابخانه عمومی علامه قطب الدین رازی شهرستان ورامین نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور اعضاء و کتابداران در کتابخانه عمومی علامه قطب الدین رازی شهرستان ورامین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ در این نشست چهارکتاب توسط شرکت کنندگان معرفی گردید و راجع به کتابها بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

کتاب دختر بخت نوشته ایزابل آلنده معرفی توسط راحله عباسی: دختر بخت حکایت انسانی و دردآور موقعیت کسانی است که با بلندپروازی می خواهند حرف خود را به کرسی بنشانند تراژدی دلگیر انسان در موقعیت پیچیده ی جهان که خوشبختی را نوید می دهد اما از خوشبختی در آن هیچ خبری نیست. نویسنده، این رمان را که برگرفته از زندگی واقعی خود اوست و در شیلی اتفاق می افتد طی پنج سال نوشته است.

بار هستی اثر میلان کوندرا معرفی توسط سعیده سرخه: داستان یک زوج جوان به نام ترزا و توما در کشورچک اسلواکی، توما جراح است قبلا ازدواج کرده اما بخاطر خودخواهی های همسرش از او جدا شده و با اینکه تصمیم گرفته دیگر ازدواج نکند اما تسلیم ترزا می شود. ترزا همیشه سردرگم است و بدنبال سنجیدن عشق همسرش،  به همین دلیل او را مجبور می کند از جراحی دست کشیده و در روستا زندگی کنند. ترزا خیلی دیر پی به توما به خودش می شود افسوس سالهای از دست رفته را می خورد. پیچیدگیها و سرگشتگی های انسان، کاوش در پدیده های متناقص هستی و عمق روابط و انگیزه های آشکار وپنهان انسانها موضوعاتی است که با خواندن این کتاب به آنها می اندیشیم.

کتاب آتش بدون دود اثر نادر ابراهیمی معرفی توسط مهسا ولمزیاری: این کتاب داستان دو قبیله ترکمن ها به نام یموت و گوکلان است. یموت ها مردمانی شجاع و جنگجو هستند که گوکلان ها همیشه از آنها در هراسند تا اینکه گالان اوجا از طایفه گوکلان با شجاعت زیاد به قلب یموت ها می زند و با سولماز ازدواج می کند... شاید این قهرمانان نیستند که به دلیل قهرمان بودن تن از چنگ مجموعه ای از مخاطرات بیرون می کشند بل آنها که به هر دلیل تن از چنگ مجموعه ای مخاطرات بیرون می کشند "قهرمان" لقب می گیرند. چه بسا قهرمان ها که نامشان را هیچکس نشنید، چرا که نشد تا تن ازمعرکه ها به در برند و توان بالقوه خویش را به شفافیتی عینی بخشند و به هر حال قهرمان های منفرد قهرمان های کوچک اند...

کتاب "زیر گنبد هفت رنگ: مجموعه داستان بر اساس هشت بهشت امیر خسرو دهلوی" نوشته مریم طاهری مجد معرفی توسط طیبه نصیری: این کتاب شامل هشت داستان و هرکدام به روزی اختصاص دارد که همسران بهرام آن را حکایت می کنند. در روز شنبه حکایت سه برادر فرزانه را می خوانیم که با دقت و نکته بینی خود نشانی از شتری می دهند که هرگز ندیده اند و همین باعث به زندان افتادنشان به اتهام دزدی می شود. اما همین سه برادر به خاطر ذکاوتی که دارند محبوب شاه می شوند و در دربار او می مانند. آن جا نیز با حوادث دیگری روبرو می شوند. امیر خسرو در این داستان اشاره به آن دارد که همیشه دانستن آسایش نمی اورد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 269