8

92
1397/7/19 پنجشنبه برگزاری نشست کتابخوان در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور اعضاء و علاقمندان در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت مریم ملکوتی مسئول و کتابداران کتابخانه، نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور تعدادی از اعضاء و علاقمندان به کتاب و کتابخوانی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات برگزار شد.

در این نشست 6 عنوان کتاب معرفی شد که خلاصه کتابها به شرح زیر است:

کتاب «مادر بزرگ سلام می رساند و می گوید متاسف است» نوشته: فردریک بکمن/ ارائه توسط: محمدرضا جعفر پور

 محمدرضا جعفر پور اولین ارائه دهنده نشست در معرفی کتاب گفت: بکمن در این کتاب سه نسل از یک خانواده را معرفی می کند؛ السای 7ساله دختری شیطان و باهوش، مادربزرگ 77ساله که به اصول و قوانین پایبند نیست و مادر که در خانه توازن را برقرار می کند؛ پیام کتاب در یک جمله خلاصه می شود: «پیشداوری نکن، اول بدان و بشناس، بعد قضاوت کن»

کتاب «چرا عقب مانده ایم» نوشته: علی محمد ایزدی/ ارائه توسط: محمد معماری

محمد معماری دومین ارائه دهنده نشست در معرفی کتاب گفت: این کتاب با رویکرد جامعه شناسانه و بکارگیری علم روانشناسی سعی بر تبیین علل و عوامل مشکلات موجود در ساختارهای فرهنگی و اجتماعی داشته و موضوع را با تکیه بر تاریخیت مورد مطالعه قرار داده است.

کتاب «شکسپیر و شرکاء» نوشته: جرمی مرسر/ ارائه توسط: محمد حاتمی

محمد حاتمی دیگر ارائه دهنده نشست در معرفی کتاب گفت: این کتاب، داستان چگونگی پناه گرفتن جرمی مرسر در یک کتابفروشی است و اتفاقات عجیب و غریبی که در پاریس برای وی می افتد؛ جرمی مرسر که پیشتر خبرنگار بخش جنایی روزنامه ای در کانادا بوده است، تلاش می کند که ماجرای سفر خود به فرانسه و پاریس را به طور کامل و تا آنجا که توانسته است با سبکی واقعی و نزدیک به حقیقت تعریف کند.

کتاب «کیمیاگر» نوشته: پائولو کوئیلو/ ارائه توسط: ناهید رهبر

ناهید رهبر چهارمین ارائه دهنده نشست در معرفی کتاب گفت: «کیمیاگر» داستان پسرک چوپانی بنام سانتیگو است که ساکن شهر آندلس در اسپانیاست؛ او در مدرسه علوم دینی درس خوانده و باسواد است و هر کتابی را که به دستش برسد می خواند او چندین بار خواب گنجی مدفون در اهرام مصر را دیده و در اولین برخورد با پیرمردی ناشناس، از راز دل سانتیگو با وی سخن می گوید....

کتاب «چرم ساغری» نوشته: آندره دو بالزاک/ ارائه توسط: هایده مرعشی

هایده مرعشی پنجمین ارائه دهنده نشست در معرفی کتاب گفت: چرم ساغری داستانی است که به طرز ستایش انگیزی به پایان می‌رسد و سخت جذاب است؛ این داستان در شمار شناخته‌ترین و پرخواننده‌ترین آثار بالزاک است؛ چرا که نویسنده در این اثر، ‌مانند بیشتر آثار خود، ‌می‌تواند واقعیت و خیال را به طرز ستایش انگیزی به هم بیامیزد و رغبت و کنجکاوی خواننده را تا پایان برانگیزد.

کتاب «مادام بواری» نوشته: گوستاو فلوبر/ ارائه توسط: فاطمه سزاوار

فاطمه سزاوار آخرین ارائه دهنده نشست در معرفی کتاب گفت: بواری شخصیت اول داستان است که نام کتاب از نام او گرفته شده است دختری شهرستانی که انتظارات سیری ناپذیری از دنیای خود دارد؛ مشتاق زیبایی، ثروت، تجمل و جامعه ای سطح بالاست اما واقعیت های زندگی روستایی او را به زندگی دیگری می کشاند.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 183