سیب

شسی

شسی

شسی

شسی

لسل
1397/10/15 شنبه کتابخانه شهید قنبری میزبان دانش آموزان، دانش آموزان میزبان کیهان بچه ها کارگاه خلق اثر هنری در یک روز با حضور محمد حسین صلواتیان و علی دانشور، مدیر مسئول و سردبیر مجله کیهان بچه ها و دانش آموزان منتخب دبستان شهید آیت اله غفاری شهرک رزکان در کتابخانه شهید قنبری رزکان شهریار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت علی افسری، سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار چهارشنبه (12دی ماه) کارگاه "خلق اثر هنری در یک روز" با حضور محمدحسین صلواتیان مدیر مسئول و علی دانشور سردبیر مجله کیهان بچه ها و دانش آموزان منتخب دبستان شهید آیت اله غفاری شهرک رزکان در کتابخانه شهید قنبری رزکان شهریار برگزار شد.

سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار گفت: در این کارگاه استاد محمد حسین صلواتیان تصویرگر، کاریکاتوریست و نویسنده کتاب و نشریات کودک و نوجوان و مدیر مسئول و استاد علی دانشور سردبیر مجله کیهان بچه ها با استفاده از تکنیک‌ها و شیوه‌های کاربردی نقاشی مجموعه 20 جلدی «راز نقاشی های قشنگ» نوشته محمد حسین صلواتیان، شرکت کنندگان را تا خلق یک نقاشی زیبا راهنمایی کردند.

وی افزود: اهدا شماره های مختلف کیهان بچه ها به دانش آموزان شرکت کننده و تشویق آنها به مطالعه و ارتباط با مجله در زمینه های مختلف فرهنگی، ادبی و هنری از دیگر برنامه های کارگاه بود.

افسری سرپرست اداره کتابخانه های عمومی شهرستان شهریار اظهار داشت: 37نقاشی هنری محصول این کارگاه است که بزودی در سطح کتابخانه های شهرستان به نمایش درخواهد آمد.

افسری گفت: برگزاری این نوع کارگاه ها با هدف جذب کودکان به مطالعه نشریات کودک و رشد سطح دانش، فرهنگ و هنر آن ها از جمله برنامه های ادامه دار است که در سطح کتابخانه های عمومی شهرستان برگزار خواهد شد.

گفتنی است کیهان بچه ها مجله ویژه کودکان است که مؤسسه کیهان آن را از دی‌ماه سال ۱۳۳۵ در تهران منتشر کرده ‌است؛ در هفته جاری جشن تولد 63 سالگی آن برگزار شد؛ صلواتیان پس از مرحوم استاد امیرحسین فردی، نویسنده محبوب و نام آشنا، مدیریت مجله کیهان بچه ها را برعهده گرفت؛ آموزش نقاشی، سرود و تئاتر از جمله فعالیت هایی است که توسط صلواتیان در طول سالهای طولانی فعالیت فرهنگی هنری ایشان بر بالندگی هر چه بیشتر کودکان افزوده است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 254