ظطز

ظطز

ظطز
1397/10/17 دوشنبه برگزاری ششمین جلسه آموزشی «سه گانه عشق» در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات ششمین کلاس آموزشی با محوریت کتاب «سه گانه عشق» با حضور علیرضا برازش، نویسنده و پژوهشگر در کتابخانه شهید باهنر شمیرانات برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛استاد برازش در ادامه توضیح کتاب سه گانه عشق در جمع کتابداران شهرستان شمیرانات،  تقوا را از دیگر صفاتی عنوان کرد که موجب رسیدن به محبت خداوند می شود.

 وی گفت: در جلد دوم کتاب کافی ذکر شده است هر فردی که اهل تقوا شود، محبت دیگران را در راه محبت خداوند فدا می کند.

 استاد برازش تأکید کرد: در صورت داشتن تقوا همه افراد را در راه خداوند و به خاطر خداوند دوست خواهید داشت.

این استاد اخلاق در ادامه تقوا را از جمله صفاتی دانست که موجب قبولی اعمال انسان می شود و گفت: در سفری که در آخرت در پیش رو داریم نیازمند زاد و توشه هستیم و بر اساس آیات قرآن کریم (سوره بقره آیه ۱۹۷ ) بهترین توشه تقوا است.

وی ادامه داد: تقوا ابزار تشخیص هم می باشد، به طوری که اگر فردی تقوا داشته باشد در انتخابهایی که در پیش روی زندگی خود دارد از جمله انتخاب همسر، انتخاب شغل، رشته تحصیلی و سایر انتخاب ها می تواند انتخاب بهتری داشته باشد .

وی خاطرنشان کرد: همه انسانها در زندگی خود گرفتاری هایی دارند که این گرفتاری ها با داشتن تقوا رفع می شود.

نویسنده کتاب سه گانه عشق با قرائت آیه « من یتق الله یجعل له مخرجا » تأکید کرد: در این آیه خداوند داشتن تقوا را موجب خروج از گرفتاریها عنوان می‌کند.

این استاد اخلاق در تعریف تقوا اظهار داشت: تقوا یعنی آنجایی که خداوند امر کرده است که باشی، غایب نباشی و آنجا که خداوند نهی کرده است که باشی، حاضر نباشی.

وی در ادامه لازمه ورود به تقوا را توبه صادقه دانست و گفت: توبه پشیمانی و تصمیم به عدم تکرار یک گناه است و لازمه ورود به تقوا برای کسب محبت الهی توبه صادقه خواهد بود .

وی عنوان کرد در کتاب «تمام التقوا» پیامبر اکرم (ص) فرمودند درجه اعلای تقوا آن است که آنچه را که می دانید عمل کنید و در پی دانستن آنچه که نمی دانید هم باشید .

استاد برازش با بیان حدیثی از امام صادق علیه السلام اظهار داشت: اگر کسی به درجه محل بودن خداوند برسد آنقدر درجه اش بالا می‌رود که دیگران به واسطه او دعایشان نزد خداوند مستجاب می شود .

 وی با قرائت حدیث «الخلق عیال الله احبهم الی الله من نفع عیال الله» تاکید کرد: کسی که خداوند را دوست دارد مردم را دوست دارد و بهترین کسی که خدا را دوست دارد کسی است که خیرش به همه موجودات به عنوان خلق خداوند برسد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 300