بل
1397/7/15 يكشنبه برگزاری نشست شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات نشست شاهنامه خوانی با موضوع بررسی ادامه جنگ کیخسرو و افراسیاب در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت مسئول و کتابداران کتابخانه، نشست شاهنامه خوانی با موضوع بررسی ادامه جنگ کیخسرو و افراسیاب با حضور جمعی از اعضاء توسط مهسا پیروزفر‌ مربی کلاس در کتابخانه عمومی شهید باهنر شهرستان شمیرانات برگزار شد.

در این نشست که با حضور تعدادی از اعضای فعال برگزار شد مهسا پیروزفر کارشناس ارشد ادبیات نمایشی و مربی کلاس هدف از برگزاری این جلسه را بررسی ادامه جنگ کیخسرو و افراسیاب، عنوان کرد و افزود: شبیخون افراسیاب و لشکر توران با شکست مواجه می شود؛ سپاه ایران با کندن خندق و پیش بینی حمله شبانه دشمن کار را بر تورانیان دشوار می کنند و سپاه توران را با شکست سختی مواجه می سازند؛ خاقان چین پشیمان از حمایت افراسیاب به کیخسرو رو می آورد و با او پیمان می بندد تا به افراسیاب یاری نرساند...

گفتنی است در این جلسه شبیخون تورانیان به سپاه ایران، پیروزی ایرانیان بر تورانیان و فرار افراسیاب، هم پیمانی خاقان با کیخسرو و عدم تبعیت شاه مکران از خواسته کیخسرو مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

 

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 115