ظطز

یشب
1397/7/15 يكشنبه به همت کتابدار کتابخانه عمومی غدیر شهرستان دماوند برگزار شد: نشست کتابخوان در کتابخانه عمومی غدیر شهرستان دماوند به همت مریم ملک محمدی کتابدار کتابخانه، نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور اعضای فعال در کتابخانه عمومی غدیر شهرستان دماوند برگزار شد.
 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران به نقل از حسین محمدی رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان دماوند؛ به همت مریم ملک محمدی کتابدار کتابخانه، نشست کتابخوان کتابخانه ای با حضور تعدادی از اعضای فعال در کتابخانه عمومی غدیر شهرستان دماوند برگزار شد.

در این نشست اعضاء به معرفی کتاب های خوانده شده خود پرداختند که خلاصه کتابها به شرح زیر است:

کتاب «قهوه ی سرد آقای نویسنده» نوشته: روزبه معین/ ارائه توسط: آمنه خلیلی

آمنه خلیلی اولین ارائه دهنده نشست در معرفی کتاب گفت: این رمان داستان یک نویسنده به نام آرمان روزبه و یک دختر روزنامه‌نگار است؛ کتاب با یک خاطره از دوران کودکی آرمان شروع می‌شود، خاطره‌ای که در ادامه اساس اتفاقات بعدی کتاب است.

کتاب «خوش وبش: مجموعه داستان های گل آقایی» نوشته: احمد شهبازی/ ارائه توسط: کتایون محسنی

کتایون محسنی دومین ارائه دهنده نشست در معرفی کتاب گفت: «خوش وبش» مجموعه داستان‌های گل آقایی است که از ماهنامه گل آقا سال 1370تا 1374گزینش شده و با مقدمه‌ای درباره طنز و خنده و تاثیر آن در حالات روانی و اجتماعی انسان ها به طبع رسیده است.

کتاب «جای خالی سلوچ» نوشته: محمود دولت آبادی/ ارائه توسط: رقیه شیخی

رقیه شیخی سومین ارائه دهنده نشست در معرفی کتاب گفت: دولت آبادی در این کتاب چهره زشت فقر و اراده راسخ مِرگان را به نمایش گذاشته است؛ این کتاب در حقیقت سعی می‌کند تقدیرِ زندگیِ زنانی همچون مرگان را نشان دهد که در جای جای ایران حضور دارند و پابه‌پای مردان کارهای دشوار و سخت انجام می‌دهند و در سخت‌کوشی کم از مردان ندارند.

کتاب «غیرقابل چاپ» نوشته: مهدی شجاعی/ ارائه توسط: خدیجه درویش حمزه

خدیجه درویش حمزه دیگر ارائه دهنده نشست در معرفی کتاب گفت: مجموعه داستان های کتاب «غیرقابل چاپ»، نگاهی است آمیخته با طنز به واقعیت های بیرونی و اجتماعی؛ رویدادهایی که خواننده داستان ها، ممکن است هر آن با هر یک از آنها در دنیای واقعی مواجه شود؛ زبان طنز نویسنده در این کتاب، تلخ و گزنده و در عین حال بیدارکننده و آگاهی بخش است؛ این مجموعه شامل ۹ داستان کوتاه است.

کتاب «پر» نویسنده: شارلوت مری ماتیسن/ ارائه توسط: مریم ملک محمدی

مریم ملک محمدی آخرین ارائه دهنده نشست در معرفی کتاب گفت: سبک ماتیسن در نویسندگی، همان‌طور که از این کتاب پیداست، رمانتیسم و کتاب‌های مشهور وی «پر» و «مورونای سبزپوش» است؛ عنوان کتاب «پر» شاید نماد سبکی و لطافت و پاکی و عشق خیال انگیز و ناپایدار باشد داستان با موضوعی مهیج پیش رفته و تمام صحنه هایش پر از احساس و اشک و آه و بیان عواطف و صحنه های صمیمی بین راوی و معشوقش می باشد.

..

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 131