ی

ظطز
1397/10/11 سه‌شنبه دومین جلسه کارگاه آموزش مهارتهای زندگی در کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) ورامین دومین جلسه کارگاه آموزشی مشاوره و روانشناسی با عنوان آموزش مهارتهای زندگی با حضور اعضای علاقمند در کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) ورامین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت لیلا فاطمی کلش کتابدار کتابخانه، دومین جلسه کارگاه آموزشی مشاوره و روانشناسی با عنوان آموزش مهارتهای زندگی با حضور شیرین باقری، مشاور و روانشناس و مدرس دانشگاه و جمعی از اعضای علاقمند در کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) ورامین برگزار شد.

در ابتدای جلسه شیرین باقری، مشاور و روانشناس پیرامون مقوله عزت نفس و اعتماد به نفس و تفاوت های آن مباحثی مطرح کرد و درباره اعتماد به نفس گفت: بسیاری از افراد هستند که تصور می کنند که دارای اعتماد به نفس هستند اما با بروز کوچکترین اتفاقات در کسری ناچیز از زمان درمانده و عاجز می شوند که نشان دهنده اعتماد به نفس کاذب است.

وی درباره عزت نفس گفت: اساسی ترین مبحث این مقوله باور و پذیرش خودمان بدون قید و شرط و همانطور که هستیم می باشد؛ ترس از مورد ارزیابی قرار گرفتن و مورد قضاوت قرار گرفتن عزت نفس را در انسان از بین می برد.

باقری در باب پذیرش خویشتن اظهار داشت: پذیرش خودمان به صورت آنچه که هستیم موجب می شود همواره در مقابل خواسته های نابجا "نه" بگوییم و در مقابل توقعات بی جا مقاومت کنیم.

باقری درباره سهل و آسان گرفتن امور زندگی اذعان داشت: سخت گرفتن به خودمان باعث می شود که سخت ببخشیم و برای دیگران هم سخت گیری کنیم.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش درباره سیستم آموزشی و اشکالاتی که در این سیستم وجود دارد، گفت و افزود: سیستم آموزشی بیشتر بر محوری قرار دارد که همواره به بارش اطلاعات بسیار زیاد می پردازد و این باعث خفه شدن خلاقیت فراگیران می شود.

گفتنی است کارگاه روانشناسی و مشاوره به مدت 6 جلسه روزهای سه شنبه از ساعت 15 در کتابخانه عمومی ولیعصر(عج) برگزار خواهد شد.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 260