شسی
1397/10/15 شنبه برگزاری جمع خوانی کتاب مرزبان نامه در دبستان حضرت خدیجه قرچک با هدف آشنایی کودکان با ادبیات کهن ایران، نشست جمع خوانی کتاب مرزبان نامه توسط ام لیلا رفیع پور مسئول کتابخانه عمومی اقبال لاهوری در دبستان حضرت خدیجه شهرستان قرچک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان تهران؛ به همت ام لیلا رفیع پور مسئول کتابخانه عمومی اقبال لاهوری با هدف آشنایی کودکان با ادبیات کهن ایران، نشست جمع خوانی کتاب "مرزبان نامه" با حضور دانش آموزان در دبستان حضرت خدیجه شهرستان قرچک برگزار شد.

در ابتدای نشست ام لیلا رفیع پور مسئول کتابخانه به معرفی کتاب "مرزبان نامه" بازنویسی مهدی آذریزدی پرداخت سپس هر یک از دانش آموزان صفحاتی از کتاب را بازخوانی کردند در ادامه درباره حکایات کتاب بحث و نتیجه گیری شد.

گفتنی است هنر آذریزدی در این کتاب استفاده از ادبیاتی ساده و شیرین همانند شیوه روایی حکایت ها و داستان های کهن فارسی است که نمونه های آن را می توان در نقل های داستانی سینه به سینه در خانواده ها جست. اذریزدی این نقل ها را بر پایه داستان هایی از دل متون کهن استخراج و به زبان فارسی ساده بازگویی و ثبت کرده است.

بيشتر
نسخه قابل چاپ
 
تعداد بازديد اين صفحه: 273